У фільмі розповідається про систему фортифікацій, споруджену у 1929-1941 роках для оборони Києва. Її унікальне розташування враховувало природні фактори, як-от річка Ірпінь, заболочені місцевості, рельєф і навіть історичні Змієві вали часів Київської Русі, що збереглися в селі Білогородка.
Київський укріпрайон допоміг захистити столицю в часи Другої світової війни та під час наступу російських військ у березні 2022 року.
Ідея створити фільм про цю оборонну споруду виникла напередодні повномасштабного російського вторгнення, коли в суспільстві обговорювали військову загрозу.
Тоді ідея не отримала грошової підтримки з боку Українського культурного фонду та Держкіно, проте режисер Владислав Васильєв продовжив досліджувати оборонні спороди навколо Києва.
Після деокупації Київщини команда масштабувала ідею, вирішивши порівняти оборону Києва у 1941 та 2022 роках.
«Одразу були перші складнощі в тому, щоб розпочати знімання, тому що потрібно було отримувати дозвіл від військових і самостійно організовувати знімальний процес та за власні кошти. Але я тоді вже зрозумів, що хочу зробити кіно для великих екранів», — розповів Васильєв.
Режисер відмовився від формату наукового кіно, щоб, за його словами, зробити стрічку цікавою для широкої аудиторії. У фільмі поєднали реальні історії сучасників із хронікою подій Другої світової війни.
До створення фільму долучилися історики, експерти та дослідники фортифікацій з різних регіонів України. Серед них — ректор Національного університету оборони України, генерал-полковник Михайло Коваль.
Ще одним важливим учасником проєкту став пошуковець та музейник Павло Нетьосов, який створив на базі університету музей російсько-української війни та музей Київського укріпрайону. Завдяки його зусиллям вдалося вивезти частину споруд Київського укріпрайону та врятувати їх від знищення, перетворивши їх на експонат.
Закрита прем’єра стрічки відбулася 25 серпня у кінотеатрі «Жовтень». З 5 по 11 грудня фільм буде в прокаті мереж кінотеатрів «Планета Кіно».
Немає коментарів:
Дописати коментар